Porażka z Chojniczanką. Pechowy finisz siedlczan

17:59, 22.04.2017 Kamil Sulej

Pogoń Siedlce pechowo przegrała z Chojniczanką Chojnice. Bramkę dla biało-niebieski zdobył Michał Bajdur, w końcówce o zwycięstwie rywala przesądzili Rafał Grzelak i Andrzej Rybski.

Marcin Broniszewski solidnie przemeblował skład przed meczem z Chojniczanką. W wyjściowej jedenastce doszło do pięciu zmian względem przegranej w Głogowie. Oprócz powracających po pauzie kartkowej - Daniela Chyły i Arkadiusza Jędrycha - do podstawowego składu wskoczyli: Michał Bajdur, Marcin Paczkowski i Damian Świerblewski. Na ławce rezerwowych wylądowali Marcin Burkhardt i Konrad Wrzesiński.

Pierwsza połowa nie zachwyciła tempem. W 4 minucie Pogoń mogła stracić bramkę i powielić fatalne rozpoczęcia poprzednich spotkań. Rafał Misztal na szczęście poradził sobie ze strzałem Tomasza Mikołajczaka. W 13 minucie siedlczanie wyprowadzili kontrę. Grzegorz Tomasiewicz przedarł się lewą flanką, po czym dograł do Jakuba Szreka. Młodzieżowiec minął Łukasza Budziłka, ale nie był w stanie umieścić piłki w siatce z trudnej pozycji. W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Aktywny był Dariusz Zjawiński, jednak brakowało mu precyzji lub szczęścia. Najbliżej powodzenia był tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie, ale nie trafił w piłkę po centrze Tomasiewicza.

Druga połowa nie zaczęła się szczęśliwie dla Pogoni. W 49 minucie Misztal zatrzymał strzały rywali, ale doznał kontuzji, która na szczęście nie wykluczyła jego dalszego występu. Kilka chwil później słupek uratował siedlczan po strzale Mikołajczaka. W 60 minucie Bajdur minął Budziłka i zdobył bramkę z niemal zerowego kąta. Kapitalną asystę przy tym trafieniu zapisał Tomasiewicz. W 67 minucie Budziłek z problemami odbił strzał Bajdura z ponad 20 metrów. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zakotłowało się pod bramką Misztala, ale ostatecznie przy dużej dozie szczęścia udało się uniknąć straty wyrównującej bramki. Do czasu. W 88 minucie Rafał Grzelak kapitalnym uderzeniem zdobył gola na 1:1. W ósmej minucie doliczonego czasu gry Andrzej Rybski dobił gospodarzy,

W sobotę 29 kwietnia Pogoń zagra w Olsztynie ze Stomilem. Początek meczu o 18:30.

22.04.17, 17:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga:Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:0)

Bramki: Michał Bajdur 60 - Rafał Grzelak 88, Andrzej Rybski 90+8

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek – 24. Damian Świerblewski (72, 93. Konrad Wrzesiński), 8. Daniel Chyła, 6. Marcin Paczkowski (90, 18. Marcin Burkhardt), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 9. Dariusz Zjawiński (84, 17. Eusébio Bancessi)

Chojniczanka: 12. Łukasz Budziłek - 44. Paweł Golański (62, 21. Łukasz Kosakiewicz), 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 23. Jacek Podgórski, 5. Paweł Zawistowski, 27. Karolis Chvedukas (66, 10. Andrzej Rybski), 7. Rafał Grzelak, 9. Jakub Biskup (76, 19. Bartłomiej Niedziela) - 17. Tomasz Mikołajczak