Tomasz Jaszczuk obronił tytuł mistrza Polski w skoku w dal

14:04, 20.02.2017 ROBO/ foto:polskieradio.pl

Skoczek WLKS Siedlce Nowe Iganie, Tomasz Jaszczuk potwierdził swoją znakomitą dyspozycję w ostatnich tygodniach. Po tym jak kilka dni temu uzyskał minimum przed Halowymi Mistrzostwami Europy w Belgradzie, tym razem zdobył złoty medal mistrzostw Polski w Toruniu.

Przed imprezą Jaszczuk był postrzegany jako jeden z faworytów, ponieważ bronił tytułu wywalczonego rok temu. 24-latek sprostał zadaniu i z wynikiem 7,92 zdobył złoty medal wyprzedzając o ponad 20 centymetrów drugiego Łukasza Wróbla(BKS Bydgoszcz). Na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Kucha(Start Wieruszów). Warto odnotować, że skok dający pierwsze miejsce był dla Jaszczuka drugą w tym sezonie lepszą próbą niż minimum pozwalające na start w mistrzostwach Europy.

Swoją formę w Arenie Toruń zaprezentowali się także inni lekkoatleci WLKS Siedlce Nowe Iganie. Bartosz Wójcik z wynikiem 14,85 zajął piąte miejsce w trójskoku, natomiast Jan Parol był 10. w pchnięciu kulą(18,27m). Watro odnotować, że mistrzostwo Polski w siedmioboju zdobył Rafał Abramowski, były zawodnik WLKS, obecnie reprezentujący AZS AWF Warszawa.

(ROBO/ foto:polskieradio.pl)