Dobre występy lekkoatletów WLKS. Złoto i srebro chodziarzy, rekord Polski Niedziałka

18:40, 14.02.2017 ROBO/ foto: Tomasz Kasjaniuk

Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu były bardzo owocne dla zawodników WLKS Siedlce Nowe Iganie. Na szczególne słowa uznania zasługuję dwójka chodziarzy: Łukasz Niedziałek i Robert Goławski, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli odpowiednio złoto i srebro.
Niedziałek uznawany za faworyta imprezy od początku zaprezentował swoje mistrzowskie aspiracje, narzucił wysokie tempo i z pozytywnym skutkiem zaatakował własny rekord Polski w chodzie na 5000 metrów w kategorii do lat 18.  Z wynikiem 20:46:05, zdobył złoty medal, poprawiając swój najlepszy rezultat o prawie dwie sekundy. Drugiego na mecie Arkadiusza Schiedela wyprzedził o niespełna trzy minuty. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Strzeszewski.
Wyczyn klubowego kolegi mógł powtórzyć Robert Goławski, ale z wynikiem 23:03:79 zajął drugie miejsce  w kategorii U -20, ustępując tylko Arkadiuszowi Drozdowiczowi.  Brązowy medal zdobył Paweł Jeż.
Oprócz Niedziałka i Goławskiego także inni lekkoatleci WLKS mogą zaliczyć toruńską imprezę do udanych. Szóstą lokatę na 1500m U-20 zajęła Sylwia Płatek, Piotr Kondej w skoku wzwyż uplasował się pozycję niżej, Patryk Kocak był ósmy w biegu na 800 metrów, pobijając swój rekord życiowy(1:55:73), na jedenastym miejscu rywalizację zakończyła Aneta Płatek(800m), natomiast 21 miejsce zajęła Magdalena Jastrzębska(U-18, 600m).

(ROBO/ foto: Tomasz Kasjaniuk)