Zwycięstwo sokołowskich koszykarek na początek roku

22:07, 08.01.2017 BG

W pierwszym meczu w tym roku zawodniczki MPKK Sokołów pokonały we własnej hali drużynę Mon-Pol Płock 68:62 i opuściły ostatnią pozycję w tabeli I ligi koszykówki kobiet

W październiku na wyjeździe MPKK Sokołów też okazał się lepszy od Mon-Polu, wygrywając 65:61. W niedzielę, 8 stycznia, sokołowianki wysoko wygrały pierwszą i czwartą kwartę, drugą i trzecią przegrały sześciopunktowymi różnicami, ale to wystarczyło do końcowego sukcesu.
Pierwsza na listę punktujących w tym spotkaniu wpisała się Magdalena Szkop, później do głosu doszły płocczanki. Po dwóch minutach gry, przy remisie 6:6, zawodniczki gości zaczęły popełniać katastrofalne błędy, co wykorzystały nasze zawodniczki. 4 punkty Marty Tomczuk, 5 Klaudii Teluk, 2 Aleksandry Iwaniuk, 4 Karoliny Zieniewskiej i zrobiło się 18:8. Pierwsza kwartę sokołowianki wygrały 22:12.
W drugiej odsłonie cos u naszych zawodniczek się zacięło, odnotować warto rzuty za 3 Klaudii Teluk i Karoliny Zieniewskiej. Rywalki zdołały odrobić część strat i w połowie spotkania na tablicy widniał wynik 35:31.
W trzeciej kwarcie sokołowiankom też gra nie szła najlepiej – 6 z 10 wywalczonych punktów to efekt rzutów wolnych po faulach na naszych zawodniczkach. Po tej części meczu gospodynie przegrywały dwoma punktami 45:47. Czwartą kwartę też zaczęły źle, rywalki zwiększyły przewagę do 7 punktów. Na szczęście koszykarki MPKK się przebudziły i po serii skutecznych ataków na kosz rywalek wyszły na prowadzenie. W końcówce za 3 trafiła Magdalena Szkop, ta zawodniczka wraz z Aleksandrą Iwaniuk skutecznie wyegzekwowały też 4 rzuty wolne za faule. W płockiej drużynie wyróżniła się Aleksandra Chaliburda, która na  swoim koncie zapisała aż 23 punkty.
W tabeli, z bilansem 3 zwycięstw i 9 porażek sokołowianki wyprzedziły SMS PZKosz II Łomianki, ale mają o rozegrany o jeden mecz więcej.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – Mon-Pol Płock 68:62 (22:12, 13:19, 10:16, 23:15)
MPKK: Magdalena Pingwara, Gabriela Świętochowska, Magdalena Szkop 9, Julia Jedlińska, Karolina Zieniewska 12, Karolina Cimoch, Klaudia Teluk 16, Magdalena Szulc, Weronika Jaworska 4, Patrycja Gawara, Marta Tomczuk 13, Aleksandra Iwaniuk.