Zamknij

Czym kierować się przy wybieraniu oświetlenia do przydomowego ogrodu?

00:00, 02.12.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zajęci wykańczaniem domu, często zaniedbujemy przestrzeń przed nim. Tymczasem przytulny, zielony i ładnie oświetlony ogród stanowi o prestiżu posesji i guście mieszkańców. Jakie oświetlenie ogrodowe wybrać, aby stworzyć funkcjonalny ogród, który będzie służył nam również wieczorami?

Oświetlenie ogrodu a stylistyka elewacji domu

Ogród stanowi naturalne przedłużenie tarasu, powinien więc być zadbany tak samo jak weranda czy wnętrze domu. Oświetlenie ogrodowe musi współgrać z lampami zawieszonymi bezpośrednio na elewacji. W przypadku tradycyjnych projektów dobrym wyborem wydają się lampy z kutego metalu o finezyjnych, ozdobnych kształtach. Pasują do kolorowego tynku, drewna i dachówki ceramicznej. Natomiast w przypadku nowoczesnych elewacji z wykorzystaniem stali i szkła dobrym dopełnieniem będą lampy o minimalistycznym, na przykład kwadratowym, kształcie i ostrej linii, a także świetle o zimnej temperaturze barwowej.

Dla inwestorów mamy jedną uniwersalną radę: warto wybierać lampy pochodzące z jednej kolekcji – wtedy mamy pewność, że oświetlenie będzie prezentować się spójnie pod względem wizualnym.

Nowoczesne lampy do domów o minimalistycznej elewacji

Do przydomowych ogrodów dobrym pomysłem jest zastosowanie kilku lamp tej samej wielkości i ustawienie ich tuż przy ścieżkach wiodących do domu, na przykład od furtki do drzwi wejściowych. Drugą ścieżkę można wytyczyć od garażu do bramy lub po prostu wzdłuż frontowego ogrodzenia. Oświetlona posesja staje się celem mniej atrakcyjnym dla złodziei i podejrzanych przechodniów. W przypadku nowoczesnych domów dobrym rozwiązaniem będą lampy ogrodowe LED. Wydajna technologia jest rozwiązaniem energooszczędnym, zapewnia długą żywotność i bezawaryjność.

Gdzie rozmieścić lampy ogrodowe, aby dobrze nam służyły?

Niektórzy pewnie zastanawiają się, w jaki sposób rozplanować umieszczenie lamp w ogrodzie. Praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie ścieżki, a wokół nich ciągu oświetleniowego w postaci średniej wielkości lamp ustawionych w jednej linii. To jednak nie wszystko. Wybrane rejony ogrodu, te przy altanie czy huśtawce, możemy rozświetlić i wyeksponować pojedynczymi, wysokimi lampami, na przykład tymi o wysokości 240 centymetrów. Tego typu rozwiązanie wygląda niebanalnie i sprawia, że ogród staje się funkcjonalny także po zmroku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%