Zamknij

Jak obniżyć cenę OC?

06:00, 28.11.2017 | Materiał partnera
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Konieczność regularnego opłacania składki ubezpieczeniowej to jeden z obowiązków wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Jeżeli posiadasz auto, na pewno widzisz, że OC drożeje z roku na rok. Pytania o sposoby na zaoszczędzenie jeszcze nigdy nie były aż tak zasadne. Dlatego dziś podpowiadamy, jak zapłacić tańszą składkę.

1. Kto porównuje, ten zyskuje

OC jest polisą oferowaną przez dziesiątki towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Wyróżnia się nie tylko tym, że jest obowiązkowa, ale również faktem, że jej zakres jest ściśle regulowany ustawą. Tym samym zawsze działa tak samo. Jedynym kryterium wyboru ubezpieczenia staje się cena. Składki są ustalane indywidualnie, na podstawie szeregu czynników, takich jak historia ubezpieczeniowa, miejsce zamieszkania, doświadczenie w roli kierowcy czy marka, rocznik i wariant wyposażeniowy samochodu.

Samodzielne przeglądanie ofert OC firma po firmie nie ma większego sensu. Szukając odpowiedzi na pytanie „kto da mi najtańszą polisę”, warto odwiedzić agenta ubezpieczeniowego lub samodzielnie skorzystać z kalkulatora OC dostępnego w Internecie. Każde towarzystwo zwiększyło ceny, ale niektóre mają dla Ciebie wciąż dobre oferty. Dlatego porównuj i wybieraj najtańszą możliwość!

2. W pakiecie taniej

Jeżeli jesteś zainteresowany wykupieniem większej liczby polis poza obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, na przykład assistance i NNW, możesz liczyć na zniżkę. Czy to się opłaca? Weź pod uwagę sposób, w jaki korzystasz z auta. Czy często i daleko podróżujesz? Masz drogi samochód? Tak czy inaczej oblicz ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i jeśli uznasz, że potrzebujesz innych polis, dobierz je w pakiecie, zyskując korzystniejsze warunki cenowe.

3. Zniżka za bezpieczną jazdę

Towarzystwa premiują kierowców, którzy nie są sprawcami wypadków. I tak, jeżeli przez kilka lat jeździsz bez szkody, możesz liczyć na maksymalnie 60% zniżki. Nie tylko sprzyjasz bezpieczeństwu na drogach, ale też odciążasz swój portfel!

4. Taniej bez rat

Ponieważ składki OC są coraz wyższe, wielu polskich kierowców szuka możliwości rozłożenia obowiązkowej opłaty na raty. Niestety, ale zwiększa to ogólny koszt ubezpieczenia. Mniej płacą osoby, które może i zaciskają przez to pasa, ale opłacają ubezpieczenie jednorazowo, od razu w pełnej kwocie. To po prostu bardziej opłacalny wybór.

5. Ze współwłaścicielem

Umówmy się – oferta OC dla młodych kierowców nie jest zbyt korzystna. Początkujący posiadacze aut są traktowani z gruntu jako potencjalni sprawcy stłuczek, kolizji i wypadków, przez co obowiązkowa polisa jest dla nich bardzo droga. Dlatego nie dziwi sposób, w jaki wielu młodych obniża koszty, rejestrując samochód wraz ze starszym, bardziej doświadczonym kierowcą, aby korzystać z wypracowanych przez niego zniżek.

(Materiał partnera)
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone