ZUS zaprasza – ruszają zapisy na Tydzień Przedsiębiorcy

12:17, 29.08.2017 | Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego
REKLAMA
Skomentuj

Od 11 do 15 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dni poradnictwa, które skierowane są do wszystkich rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą. Warto skorzystać z tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim co ważne w prowadzeniu firmy.

„Tydzień Przedsiębiorcy” to jedna z niewielu kampanii informacyjnych zakrojonych na tak szeroką skalę. Warto raz na jakiś czas spotkać się i porozmawiać o problemach, zmianach w przepisach czy też nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach. ZUS zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy” płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać. Wiele cennych informacji zyskają także pracownicy zajmujący się obsługą kadrowo-płacową firm.

Zakład zaplanował wiele wydarzeń, które odbędą się od 11 do 15 września. Będą to m.in. seminaria i spotkaniami z ekspertami ZUS oraz innych instytucji. O czym będzie mowa? Jednym z tematów będzie e-składka, która zmieni zasady rozliczeń z ZUS. Projekt wchodzi w życie 1 stycznia, dlatego warto zapoznać się z nim już teraz. Innym interesującym zagadnieniem, które poruszy „Tydzień Przedsiębiorcy”, będzie kwestia delegowania pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.

Program Tygodnia Przedsiębiorcy obfituje w tematy ważne i potrzebne w prowadzeniu firmy:

ABC przedsiębiorcy – przykładowe zagadnienia: podstawowe informacje o ulgach, najczęściej popełniane błędy w dokumentach składanych przez płatników, zatrudnianie osób niepełnosprawnych;
Pakiet nowego przedsiębiorcy – obowiązki przedsiębiorcy, zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, usługi dostępne dla płatnika, problemy finansowe i sposoby ich rozwiązywania;
E-składka – nowy wymiar rozliczeń, projekt zakładający uproszczenie zasad opłacania składek na ubezpieczenia społeczne;
Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne;
Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego;
E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie - korzyści z wprowadzenia e-ZLA dla pacjentów i płatników oraz funkcjonalność PUE w kontekście e-ZLA.

Szczegółowy harmonogram „Tygodnia Przedsiębiorcy”, w tym zakres tematyczny oraz terminarz seminariów, jest dostępny na stronie www.zus.pl w zakładce Wydarzenia i szkolenia. Już za kilka dni na stronie Zakładu pojawi się także specjalna zakładka Tygodnia Przedsiębiorcy, która będzie zawierać dodatkowe materiały informacyjne.

Nie zwlekaj, zgłoś swój udział już dzisiaj. Zapisy na Tydzień Przedsiębiorcy przyjmowane są mailowo pod adresem: Siedlce_TP@zus.pl.

(Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018