Zamknij

Czy warto zaprosić Zakład Ubezpieczeń Społecznych do firmy?

09:33, 07.03.2017 | Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego
REKLAMA
Skomentuj

Nie kontrola, a miła i pożyteczna wizyta – pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych chętnie odpowiedzą na zaproszenie przedsiębiorcy. Przyjadą, założą konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz zaprezentują jej możliwości. Jedną z nich jest obsługa e-zwolnień lekarskich.

Czy warto zaprosić Zakład Ubezpieczeń Społecznych do firmy? Tak, a wszystko to za sprawą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, z której korzysta już niemal 1,75 miliona Polaków. Czym jest PUE? To nic innego jak kompleksowy portal, na którym każdy pracownik znajdzie m.in. informacje o swoim ubezpieczeniu, pobieranych świadczeniach oraz członkach rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. To jednak nie wszystko, PUE oferuje bowiem najwięcej funkcjonalności samym przedsiębiorcom. Jest to pełny dostęp do danych firmy, możliwość prostego i szybkiego składania dokumentów, załatwiania spraw firmy online, tzn. bez wychodzenia z domu. O zaletach Platformy Usług Elektronicznych warto wspomnieć także w kontekście pełnego wdrożenia tzw. e-ZLA, czyli elektronicznych zwolnień lekarskich. Wraz z nadejściem przyszłego roku kończy się okres przejściowy, który dopuszcza stosowanie tradycyjnych, papierowych zwolnień. Każdy przedsiębiorca powinien więc jak najszybciej zatroszczyć się o założenie konta na PUE, ponieważ wydzielono tam specjalne miejsce, w którym są widoczne elektroniczne zwolnienia wysłane na profil płatnika.

Założenie konta na PUE trwa tylko 2 minuty. Korzyści z zaproszenia ZUS do firmy odczują zarówno pracownicy jak i sami przedsiębiorcy. Nie czekaj – zadzwoń pod numer (25) 640-16-50 i dowiedz się więcej. 

(Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018