Zamknij

Areszt tymczasowy dla sprawcy śmiertelnego potrącenia motocyklisty

10:17, 11.06.2018 | N.S/KPP Łuków
Skomentuj

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 24-latek z gminy Ulan. Młody mężczyzna mimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, jechał nietrzeźwy samochodem i potrącił kierującego motocyklem. Po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Niestety 24-letni motocyklista na skutek odniesionych obrażeń zmarł.
W piątek po północy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Ulan. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna wcześniej kierował samochodem marki Audi w miejscowości Świdry i potrącił jadącego motocyklem swego rówieśnika. Kierowca osobówki pozostawił auto i uciekł pieszo z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna był już poprzednio karany za jazdę po alkoholu i obecnie obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
24-letni mieszkaniec gminy Ulan już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące młodzieniec spędzi w areszcie tymczasowym.

 

(N.S/KPP Łuków)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone