Zamknij

W okolicach galerii będzie więcej policjantów

09:44, 15.12.2017 | kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce fot. pixabay.com
REKLAMA
Skomentuj

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów. Należy przy tym pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policja apeluje o szczególną ostrożność podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W sklepowym tłoku nietrudno o utratę portfela czy torebki. Szczególnie paniom zaaferowanym sprawunkami zdarza się pozostawić torebkę i udać się w drugi koniec sklepu czy do przymierzalni. Parkując pojazdy nie należy pozostawiać w nich, w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych. Pamiętajmy też o dokładnym zamknięciu auta. Pakując zakupy, torebkę czy saszetkę z dokumentami połóżmy w bagażniku, nie zostawiajmy jej na masce lub dachu auta czy też w wózku na zakupy, gdyż zajęci pakowaniem możemy nawet nie zauważyć, gdy ktoś ją nam ukradnie. Zaabsorbowani robieniem zakupów pamiętajmy o sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi, aby nie doszło do ich zaginięcia, o co nie jest trudno zwłaszcza w zatłoczonych centrach handlowych. Zachowajmy również ostrożność podczas korzystania z transportu publicznego, w szczególności w pociągach, autobusach, a także na dworcach kolejowych i na przystankach komunikacyjnych.

Jak co roku w okresie przedświątecznym policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Siedlec. W otoczeniu siedleckiej galerii handlowej aż do Świąt Bożego Narodzenia przewidziana jest zwiększona liczba patroli złożonych z policjantów umundurowanych jak i operacyjnych.
 

(kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce fot. pixabay.com)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone