Wyjść z więzienia

16:39, 12.05.2017 | CDS
REKLAMA
Skomentuj

Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęła projekt „2 KROKI” skierowany do więźniów przebywających w Zakładzie Karnym i areszcie śledczym w Siedlcach oraz członków ich rodzin. Dzięki kompleksowemu wsparciu, mają szansę zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć się po wyjściu na wolność.

Jest to projekt skierowany do 90 osób, który ma na celu podnoszenie kompetencji społecznych tych osób, na rzecz budowania zdrowych relacji w rodzinie, przeciwdziałanie czynnikom kryminogennym, a zwłaszcza agresji i przemocy w rodzinie oraz problemom uzależnień. Rozpoczął się w kwietniu 2017 r. i potrwa do marca 2018 r. 26 kwietnia mjr. Marek Suwiński, dyrektor siedleckiego więzienia podpisał porozumienie z ks. Markiem Bieńkowskim, dyrektorem CDS oparte na wspomnianym projekcie.

Projekt siedleckiej Caritas to pierwsza tak duża inicjatywa wielotorowego współdziałania Caritas ze Służbą Więzienną we wspieraniu osób zagrożonych wykluczeniem z uwagi na izolację w więzieniu.

Zajęcia poprowadzą: doradca zawodowy, psycholog, terapeuta od uzależnień. W organizacji programu wezmą udział również wolontariusze.

W pierwszym kroku dla osadzonych przeprowadzone będą zajęcia w formie: warsztatów z doradcą zawodowym, warsztatów edukacji finansowej, warsztatów dla ojców („Warsztaty Tato.Net” Program Profilaktyczno-Resocjalizacyjny w zakresie integracji rodzin), jak również podstawowa terapia uzależnień, indywidualne konsultacje psychologiczne i prawne, spotkania więziennego zespołu Caritas oraz prowadzenie bloga.

Drugi krok to rodzinne warsztaty wyjazdowe dla zwalnianych z zakładów karnych i aresztów śledczych i ich rodzin, i poradnictwo psychologiczne/psychoterapeutyczne. Podczas dwóch wyjazdów weekendowych (sobota-niedziela) będą m.in. budować zdrowe relacje w rodzinie po okresie rozłąki. Kontynuacją wyjazdu będą spotkania ewaluacyjne w Siedlcach (z możliwością psychoterapii). Dodatkowo zostanie zorganizowany kiermasz prac wykonanych przez więźniów.

Więcej informacji udziela: Elżbieta Szopka, tel. 513-503-880, e-mail: dwakroki@caritas.pl

(CDS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017