76-letnia mieszkanka mińskiej gminy straciła wszystkie oszczędności

15:23, 16.02.2017 | DN, KPP Mińsk Mazowiecki
REKLAMA
Skomentuj

Trik ze szklanką wody, aby ugasić pragnienie, był tylko pretekstem, żeby złodziejki dostały się do domu starszej kobiety. Rozwinięta narzuta, rzekomo oferowana do sprzedaży i odwrócenie uwagi poprzez wymachiwanie trzymanym w ręku kocem, to kolejne złodziejskie sztuczki, po to żeby wspólniczka złodziejek mogła dostać się do pokoju, w którym starsza kobieta miała swoje oszczędności.

Efektem tej podejrzanej wizyty była finansowa strata 76-letniej mieszkanki mińskiej gminy, której ufność i dobre serce zostało wykorzystane przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność.

76-latkę odwiedziły trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry, a przyjechał po nie podobnej urody mężczyzna. Jeżeli ktoś taki zapuka do drzwi starszych ludzi, apelujemy: NIE WPUSZCZAĆ DO DOMU – DZWONIĆ DO OFICERA DYŻURNEGO tel. 25 759 759 72 00 lub na alarmowe 997 i 112.

Podobne osoby mogły już kilkakrotnie pojawiać się na terenie powiatu mińskiego. Kobiety, które okradły kobietę, odjechały nieznanym samochodem, którym kierował też mężczyzna o ciemnej karnacji.
Jeżeli ktokolwiek widział takie osoby, bądź też był świadkiem lub doświadczył na własnej skórze podobnej sytuacji i może pomóc Policji w identyfikacji sprawców oraz rozwiązaniu tej sprawy, to serdecznie prosimy o kontakt:
•    telefoniczny z oficerem dyżurnym pod nr tel. 25 759 72 00
•    telefoniczny z wydziałem kryminalnym pod nr tel. 25 759 72 64
•    telefoniczny z rewirem dzielnicowych pod nr tel. 25 759 60 04
•    można też napisać wiadomość e-mail na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl
Policjanci zapewniają, że sprawdzą dokładnie każdy sygnał. Apelujemy przy tym do starszych ludzi, aby nie wpuszczali nieznajomych do swojego domu.
Pamiętajmy - jeżeli takie osoby znajdują się już w domu czy też mieszkaniu, to wykorzystają każdą sztuczkę i trik, żeby dowiedzieć się gdzie znajdują oszczędności, odnaleźć skrytkę i ukraść.
Te osoby nie mają sumienia okradając starszych ludzi, dlatego tak często wykorzystują ludzką dobroć i ufność.

(DN, KPP Mińsk Mazowiecki)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017